20 lat Dzikich Pól

Dziś, w me trzydzieste pierwsze urodziny, tudzież czternastą osiemnastkę, dowiedziałem się z oficjalnego profilu "fabularnej gry wyobraźni", tudzież "gry fabularnej", "RPG/role playing game" pod tytułem "Dzikie Pola", że jej pierwsza edycja ukazała się dokładnie 20 lat temu!

25 maja 1997 roku, gdym miał wiosen jedenaście, trafiła do rąk czytelników, a raczej graczy zainteresowanych historią naszych przodków sprzed czterech wieków oraz ich (nie)szczęsnych znajomych, którzy zostali wciągnięci w świat żywcem wyjęty z Trylogii Sienkiewicza, jak również twórczości innych mniej znanych ludziom "niewtajemniczonym" autorów.

"Dzikie Pola" poznałem bodajże dwa lata po jej wydaniu, gdym jako trzynastolatek chłonny wiedzy i przygód zafascynował się tą grą, legendą Rzeczypospolitej Obojga Narodów i ekranizacją Trylogii Henryka Sienkiewicza ("Ogniem i Mieczem" obejrzane ponad 20 razy począwszy od wizyty w kinie w wieku lat 12!). Ta pasja trwa do dziś, przez ten czas zmądrzałem, zrozumiałem na czym świat stoi i chętnie podzielę się swymi refleksjami, recenzjami oraz wiedzą nabytą na przestrzeni dwudziestu lat! A że Bóg łaskawie obdarzył mnie groszem w momencie, gdy domena www.dzikiepola.com wypadła z rąk twórców gry, tom ją wykupił wówczas za me ormiańskie złoto i pod nią rozwieszam chorągiew bloga mego, którego pierwszy wpis tradycją przodków w stanie upojenia kreślę...

Komentarze

 1. Miast filmem się po dwakroć dziesięć razy raczyć, lepiej byś Waść księgi imć Sienkiewicza poczytał. ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki takoż żem przeczytał, aleć nie był to początek przygody. Filmy jako pacholę, a księgi już jako gołowąs kilkunastoletni czytał żem ochoczo, ba! "Ogniem i mieczem" czytał żem po wielokroć!

   Usuń
  2. Zapraszam na nową wersję bloga pod adresem www.dzikiepola.com :)

   Usuń
 2. A gdzie reszta przemyśleń Waszmości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. reszta na Facebooku Mocium Panie ;)

   Usuń
  2. Zapraszam na nową wersję bloga www.dzikiepola.com, tam będzie więcej przemyśleń wszelakich :)

   Usuń
 3. Zabiera się już autor za nową wersję strony, gdzie regularnie będzie publikować.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz